Vi var en familj med tvÄ vuxna och tvÄ barn som fick ett jÀttestor och rymlig svit som bestod av tvÄ sovrum med dubbelsÀngar, mathörna med bord och soffa, litet kök samt badrum.
Rummet i sig var superbra men det Àr de smÄ detaljerna som drar ner betyget.
StÀdningen lÀmnade lite att önska för det lÄg stora hÄrtussar pÄ golvet i badrummet och det fanns spindelvÀv under badrumsvasken.
Köket var vÀl utrustat och hade bÄde diskmaskin och flytande diskmedel men inga tabletter till maskinen och heller ingen borste/svamp för handdisk vilket gjorde att man sjÀlv inte kunde diska.
Rummet stÀdades inte alls under vistelsen vilket i sig inte var ett jÀtteproblem för jag behöver inte fÄ sÀngen bÀddad varje dag men eftersom man har ett eget kök sÄ hade det varit önskvÀrt att soporna tömdes, att disken hanterats pÄ nÄgot sÀtt samt att toalettpappret fylldes pÄ (1 rulle till 4 pers i tre dagar rÀcker inte).
Receptionen var bara bemannad vid frukost, övrig tid fanns det bara en telefon som man kunde kontakta personalen pÄ men ingen var fysiskt pÄ plats. SÄ nÀr toapappret tog slut pÄ eftermiddagen fick vi sjÀlva gÄ ut och handla nytt.
Frukosten var bra, det mesta fanns och matsalen var trevlig.