Yövyin solo matkallani 3 yötä tandem huoneessa. Saapuminen oli helppoa, vastaanotto 24h auki. Saavuin Nicen lentokentältä Uberilla myöhään ilta-aikaan, hotellin alue on melko syrjässä teollisuus- ja moottoritie alueella. Alue kuitenkin ihmisten osalta rauhallinen ja asiallinen. Julkiset, kuten bussit liikkuvat melko hankalasti, joten kuljin välimatkat Uberilla, se sujui helposti. Automatkat Niceen ja Antibesiin kestivät molempiin kaupunkeihin (eri suunnissa hotellista) noin 15 min.
Huoneet toimivat numerokoodeilla. Huone oli siisti ja tilava yhdelle hengelle. Ikkunan sai kokonaan auki ja huoneessa oli ilmastointi, jota pystyi itse säätämään. Äänieristys huoneessani oli tosi heikko, kuulin kaikki puheet käytävältä ja viereisten ovien kiinni pamautukset. Se ei kuitenkaan itsenäni sen suuremmin häirinnyt. Huone siivottiin päivittäin. Sänky ja lakanat olivat puhtaat ja mukavat. Pyyhkeitä olisi saanut vuokrattua, mutta käytin omaani. Palvelu oli ystävällistä ja muut vieraat olivat kohteliaita. Vessa ja suihku olivat käytävillä yhteiskäyttöisinä, siihen olin jo etukäteen varautunut. Ne olivat vähän karut, mutta riittivät perustarpeisiin. Tosi hyvä yöpymiskohde budjettimatkailijalle, hintalaatu suhde hyvä.
Yllätyin positiivisesti koko matkasta, kun luin ja vertailin muiden arvosteluja etukäteen. Mielestäni kaikki sujui hyvin ja voisin varata joskus uudelleenkin.